Home / ताजा समाचार / इतिहासको सम्मान गर्न निति बनाई बजेट विनियोजन गर्ने : आन्तरीक मामिला तथा कानुन मन्त्री हिक्मत कार्की ।

इतिहासको सम्मान गर्न निति बनाई बजेट विनियोजन गर्ने : आन्तरीक मामिला तथा कानुन मन्त्री हिक्मत कार्की ।

जेठ १४

गौरादह /झगेन्द्र खड्का /आन्तरीक मामिला तथा कानुन मन्त्री हिक्मत कार्की ले बालगुरु षडानन्द ले समाजमा पु¥याएको योगदानको चर्चा गर्दै इतिहासको सम्मान गर्न निति बनाई बजेट विनियोजन गर्ने बताएका छन् । आवाल ब्रम्हाचारी प्रतिष्ठान झापा र नमुना अंग्रेजी मावि ग्वालडुब्बाले गौरादह ७ को नमुना अंग्रेजी मावीको प्राङ्गढमा हिँजो आयोजना गरेको बालगुरु षडानन्द अधिकारी को १०२ औं स्मृति दिवस लाई सम्बोधन गर्दै नेपालका शिक्षाका ज्योती एवं महान समाज सुधारक बालगुरु षडानन्दको सम्मान गर्नसके मुलुकलाइ फाइदा हुने बताएका छन् ।
इतिहासको सम्मान गर्नु राष्ट्रको सम्पत्ति भएकाले विभिन्न जातजातिका कुरालाइ अगाडि बढाएर मुलुक लाइ बर्बादी को दिसामा लान नहुने बताएका छन् ।
त्यस अवसरमा डा.खगेन्द्र अधिकारी, प्राध्यापक मोहन भण्डारी, वरीष्ठ पत्रकार कृष्ण अधिकारी, षडानन्द की पनातिनी कविता अधिकारी, प्रज्ञा प्रतिष्ठानका पूर्व सदस्य सचिव डा. तुलसी भट्टराई र प्रदेश सांसद हिरा थापा लगायतले शुभकामना मन्तव्य राखेका थीए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*