Home / ताजा समाचार / धान सुपर जोन घोषणा भएपछी झापाको कचनकवलमा बर्खे धानको उत्पादन बढ्यो , किसानलाई धान थन्क्याउने चटारो

धान सुपर जोन घोषणा भएपछी झापाको कचनकवलमा बर्खे धानको उत्पादन बढ्यो , किसानलाई धान थन्क्याउने चटारो

धान सुपर जोन घोषणा भएपछी झापाको कचनकवलमा बर्खे धानको उत्पादन बढेको छ ।


पुरानै प्रविधिमा रोपाइँ गर्दा प्रति कठ्ठाको तिन देखि चार मन मात्र फाल्ने गर्थ्यो तर यो पालि भने प्रतिकठ्ठा छ देखि सात मन सम्म फलाएको किसानहरु बताउछन । सरकारले प्रधानमन्त्री कृषिअाधुनिककरण परियोजना अन्तर्गत धान सुपरजोन घोषणा गरेपछि उन्नत बिउ ,आधुनिक प्रविधिको प्रयोग,भूमिगत सिंचाइको व्यवस्था, कृषक तालिम र निरन्तर अनुगमनका कारण उत्पादनमा बृद्दी गर्न सकिएको कचनकवल गाउपालिका वडा नम्बर दुईका वडाध्यक्ष मेखराज भट्टराई बताउनुहुन्छ ।

 


मनसून सुरुहुनैलाग्दा किसानलाई भने बर्खे धान थन्क्याउने चटारो छ l उत्पादन बढेपनि धानको उचित मुल्य पाउन नसकेको किसानहरुको गुनासो छ। सरकारले कृषि सुपरजोन घोषणा गरेर उत्पादनमा सहयोग गरे पनि बजारीकरणमा पनि ध्यान दिनु पर्ने उनिहरुले सुझाव दिएका छन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*