Home / ताजा समाचार / झापामा धान खेतीमा मेशिनको प्रयोग प्रभावकारी बन्दै [रेडियो रिपोर्ट सहित ]

झापामा धान खेतीमा मेशिनको प्रयोग प्रभावकारी बन्दै [रेडियो रिपोर्ट सहित ]

सप्तरङ्गी एफ.एम./जेठ ३१ / दमक

दमक, जेठ २९ गते । झापामा पछिल्लो समय भित्रिएको धान रोप्ने नयाँ प्रविधि ‘ड्रम सिडर’ र ‘जिरो टिल सिड ड्रि«ल’प्रति किसानहरुको आकार्षण बढ्न थालेको छ । झापामा पहिलो पटक भित्रिएको यो प्रविधि प्रति किसानको विश्वास बढ्दै गए पछि मेशिन प्रति आकार्षण बढेको हो ।

प्रधानमन्त्री कृिष आधुनिकरण परियोजना धान सुपरजोन कार्यान्वय इकाइ झापाले यो प्रविधिको सफल परिक्षण एवं प्रयोग गरेपछि यसमा किसानहरु आकार्षण र प्रयोग बढ्न थालेको छ । किसानका लागि सस्तो र सहज पहुँच रहेको तथा यसको प्रयोग जो कोहिले समेत गर्न सक्ने भएकाले प्रभावकारी बढ्दै गएको बताइएको छ । यो प्रविधि अहिले झापाको सुपरजोन क्षेत्र बाहेक भद्रपुर, हल्दिबारी, झापा गाऊपालिका र दमकमा समेत प्रयोग गरिन थालेको छ ।

सहकर्मी डिकेश लामाको एक रिर्पोट ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*