Home / ट्रेन्डिङ्ग / झापा गौरिगञ्जको छोटी भन्सार कार्यालय सहयोगीको भरमा , कर्मचारी नहुँदा राजस्व गुम्दै

झापा गौरिगञ्जको छोटी भन्सार कार्यालय सहयोगीको भरमा , कर्मचारी नहुँदा राजस्व गुम्दै

सप्तरङ्गी एफ.एम./जेठ ३१ दमक/
झापाको गौरीगंज गाउँपालीका मा रहेको आठमौजा छोटी भन्सार कार्यालय सहयोगी को भरमा चल्ने गरेको छ । भन्सारमा एकजना नासु सहित दुइजना कार्यालय सहयोगीको दरबन्दी रहेको छ । केही वर्ष पहिले दरबन्दी अनुसारका कर्मचारीहरु बसेर भन्सार काट्ने गरे पनि पछिल्लो समयमा पालै पालो कार्यालय सहयोगीहरु मात्र बस्ने गरेका छन् ।
भन्सार पुर्जी समेत काट्न नसक्ने केही कार्यालय सहयोगीहरु बस्दा राजस्व समेत घट्ने गरेको स्थानीयबासी हरु बताउँछन् ।
भारत सँगै सीमा जोडिएको गौरीगंज गाउँपालीका को साथै आसपासका क्षेत्रमा रहेका बजार क्षेत्रको व्यापार व्यवसायलाइ बढाउन छोटी भन्सार कार्यालयको स्तरोन्नती गर्नु पर्ने स्थानीयबासीहरुले माग गरीरहेका छन् । गौरीगंजको खजुरगाछीमा छोटी भन्सार कार्यालय रहेपनि गौरीगंजको वैरीया क्षेत्रमा हालसम्म भन्सार कार्यालय छैन । गौरीगंज उद्योग वाणीज्य संघको अगुवाइमा संघका अध्यक्ष मखना महतो गैदार को नेतृत्वमा मेची भन्सार कार्यालय काँकडभिट्टा पुगी छोटी भन्सार कार्यालयको अवस्थाको बारेमा जानकारी गराईएको छ ।
टोलीले गौरीगंज वैरीया क्षेत्रमा भन्सार घुम्ती टोली राखीनु पर्ने, ५० हजार रुपैयाँ सम्मको भन्सार काटिनुपर्ने, भारतीय नम्बर प्लेटका गाडीहरु नेपाल प्रवेश गर्दा पटके पुर्जी काट्न इजाजत दीनुपर्ने माग राखेका थिए ।
त्यसअवसरमा तत्कालीन मेची भन्सार कार्यालय काँकड्भिट्टाका प्रमुख भिम अधिकारीले त्यसका लागी भन्सार कार्यालय सकारात्मक रहेको जानकारी गराउनु भएको थियो । तर हाल सम्म उक्त कुरा कार्यान्वयन हुन सकेको छैन । छोटी भन्सार कार्यालयको पुरानो भवन जीर्ण बनेपछि सोही स्थानमा नयाँ भवन समेत बनेको छ ।
गौरीगंजमा छोटी भन्सार कार्यालय रहेपनि भारत तर्फ भन्सार कार्यालय नरहेकाले कार्यालय सहयोगी मात्र पठाएको र आवश्यक परेमा माथिल्लो तहको कर्र्मचारी तुरुन्त पठाइने मेची भन्सार कार्यालय काँकड्भिट्टाका प्रमुख टेक बहादुर अर्यालले बताउनु भयो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

कांग्रेस नेता चक्र बाँस्तोलाको अस्तु पवित्र कन्काई माई धाममा बिषर्जन गरियो

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/असोज २९/ हिँजो काठमाण्डौमा अन्त्यष्ठि गरिएका कांग्रेस नेता चक्र बाँस्तोलको अस्तु आज झापाको ...

आफ्नो गाऊँ आफै सफा गरौं :दमक वडा नं. ३ मा सडक सरसफाई

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक असोज २८ आफ्नो गाऊँ आफै सफा गरौं भन्ने नाराका साथ आज झापाको ...

दमक वडा नम्बर दशमा सञ्चालीत कार्यक्रमहरुको प्रगती समिक्षा तथा शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रम सम्पन्न

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक / २८ असोज २०७५ दमक वडा नम्बर १० वडा कार्यालयले वडामा सञ्चालीत ...

कांग्रेस नेता स्व. बाँस्तोलाको अस्तु झापा ल्याइदै

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक असोज २८ हिँजो काठमाण्डौमा निधन हुनुभएका कांग्रेस नेता चक्र बाँस्तोलाको अस्तु भोली ...

मदिरा सेवन गरी टोलमा आशान्ति मच्चाएको भन्दै कारबाहीको माग

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक / २८ असोज २०७५ दमक वडा नम्बर २ कञ्चनजंघा टोल बिकाश संस्थामा ...