Home / ट्रेन्डिङ्ग / मालपोत कार्यालय दमकका कर्मचारीको कमाउ धन्दा , राजस्व भन्दा धेरै रकम मागेपछि सेवाग्राहीको आक्रोस

मालपोत कार्यालय दमकका कर्मचारीको कमाउ धन्दा , राजस्व भन्दा धेरै रकम मागेपछि सेवाग्राहीको आक्रोस

सप्तरङ्गी एफ.एम./असार १० दमक/डिकेश लामा/
आफ्नो भोग क्षेत्रमा नहर बढी निस्केको जग्गा पास गर्न मालपोत कार्यालयका कर्मचारीले कर भन्दा धेरै रकम माग गर्ने गरेको भन्दै सेवाग्राहीहरुले गुनासो गरेका छन् । लामो समय देखि भोगचलन गर्दै आएको जग्गा सरपटको नापीबाट धेरै निस्कीएपछि पास गर्न खोज्दा राजश्व लाग्ने भन्दा धेरै रकम माग गरेको भन्दै सेवाग्राहीले आज मालपोत कार्यालय दमकका प्रमुख देवीबहादुर भण्डारीसमक्ष गुनासो पोखेका छन् ।
विक्रम सम्बत् २०५९ सालमा सरपट भएको गौरादह नगर पालिका वडा नं. ३ चामबाढीको जग्गामा नहर बढी देखिएको जग्गालाई रष्ट्रिेसन गर्न खोज्दा कर्मचारीले धेरै रकम मागेपछि त्यस्तै समस्या भोग्ने अन्य सेवाग्राहीहरुले कार्यालय प्रमुख समक्ष गुनासो पोखेका हुन् । मोरङ्गको वेलबारी नगरपालिका वडा नं. ३ भाउनेका स्थायी बासिन्दा बुद्धिमान तामाङले २ बर्ष अघि देखि सवै प्रकृया पुरा गर्दा समेत जग्गा पास गर्दा लाग्ने रकम भन्दा धेरै रकम माग गरिएकोले जग्गा पास गर्न नसकेको बताउनु भयो । मालपोतका एक कर्मचारीले ५ हजार कर लाग्ने ठाऊँमा १ लाख ४० हजार रकम माग गरेको तामाङले आरोप लगाउनु भएको छ ।
तामाङले २ दिन अघि अख्तियार दुरुपयोग आयोग इटहरीमा उजुरी गरे पछि आज त्यस्ता समस्यामा परेका सेवाग्राहीको एक समूहले कार्यालय प्रमुख समक्ष गुनासो राखेका हुन् । कार्यालयका प्रमुख भण्डारीले भने आफूलाई कुनै पनि जानकारी नभएको बताउनु भयो । कुनै कर्मचारीले त्यसरी रकम माग गर्दा जिम्मेवार पदाधिकारीलाई जानकारी गरे अनियमितता रोक्न सहज हुने प्रमुख भण्डारीले बताउनु भयो । भण्डभारीका अनुसार आवश्यक कागजात नपुगी तामाङले बढी रकम कर्मचारीले माग गरेको भन्ने विना प्रमाणको आरोप लगाएको बताउनु भयो । गुनासो राख्न तामाङ सहित टेकबहादुर बुढाथोकी, चिरञ्जीवि अधिकारी, धनबहादुर पौडेल लगायतका टोली मालपोत कार्यालय पुगेका थिए ।
नहरबढी जग्गाको पास गर्दा प्रचलित सरकारी दर भाऊ अनुसार गाऊँ पालिकामा २ र नगरपालिकामा ४ प्रतिशत कर लाग्ने मालपोत कार्यालयका शाखा अधिकृत डिल्लि कोइरालाले बताउनु भयो ।

x

Check Also

उत्कृष्ट भुटानी गितकारको खोजी प्रतियोगिता गरिँदै

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/पुष २९/विश्वभरी रहेका नेपाली भाषी भुटानी गितकारहरुको खोजीको लागी कर्यक्रम हुने भएको छ ...

ईलामको चुलाचुलीमा सेनेटरी प्याड निर्माण तथा उद्घोषण तालिम सुरु

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/ पुष २९ ,२०७५ झापाको कमल गाउँपालीकामा रहेको उद्यमशिल महिला जागरण केन्द्रको आयोजनामा र ...

खानेपानी तथा सरसफाई उपभोक्ता संस्था दमकको कार्य समितिमा कांग्रेस नेतृत्वको बहुमत , यसअघि पटक पटक नेतृत्व गरेको नेकपाको लज्जास्पद हार

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/पुष २९/दमकमा सम्पन्न दमक खानेपानी तथा सरसफाई उपभोक्ता संस्थाको निर्वाचनमा नेपाली कांग्रेससहितको लोकतान्त्रिक ...

निर्मला पन्तको बलात्कार र हत्याको टाटो हेर्न दमकमा भ्यु टावर बनाउन लागेको भन्दै प्रधानमन्त्रीलाई कांग्रेस नेता मिनेन्द्र रिजालको व्यंग्य

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/पुष २९/नेपाली कांग्रेसका नेता एवं पूर्व मन्त्री मिनेन्द्र रिजालले निर्मला बलात्कार र हत्याको ...

मंगलमयको ४७ औ बार्षिकोत्सव तथा अभिभावक दिवस सम्पन्न

सप्तरंगी एफएम दमक, २७ पुस २०७५ झापाको कमल गाँउपालिका ५ स्थित मंगलमय माध्यमिक विद्यालयले आज ...