Home / ताजा समाचार / ठेकेदारले काम नगरेपछि गाउँपालीका आपैंmले थाल्यो सडक मर्मत

ठेकेदारले काम नगरेपछि गाउँपालीका आपैंmले थाल्यो सडक मर्मत

सप्तरङ्गी एफ.एम.दमक/असार १७/डिकेश लामा/
ठेकेदारले समयमा नियमित काम नगरेकोले नागरिकमा हैरानी भएको भन्दै झापाको कमल गाऊँ पालिकाले सडकको गिटिवालुवालाई मिलाउन थालेको छ ।
गत असारमा सम्झौता भई काम शुरु गरेको भनिए पनि लापार्वाही रुपले गिटी वालुवा थुपारे पछि एम्बुलेन्स सेवा समेत चलाउँन नसकिएकोले सो कार्य गरेको गाऊँ पालिकाले जानकारी दिएको छ । यस अघि नै समयमा र व्यवस्थित तरिकाले काम गर्न गराउँन कमल गाऊँ पालिकाले जिल्ला प्रशासन कार्यालय झापालाई पत्रचार गरे पनि सुनवाइ नभएकोले आफैले गिटी बालुवा सम्याउने तथा किनारा लगाउने काम गरेको गाऊँ पालिकाकी अध्यक्ष मेनुका काफ्लेले बताउनु भयो ।
दुई बर्षमा निर्माण सम्पन्न गर्नुपर्ने केर्खा–क्याम्पा–सराङपाडा–महाभारा सडकको निर्माण कार्य ठेकेदारले एक बर्ष बित्दासम्म कामको प्रगति हुन नसकेको स्थानीय बासिन्दाले बताएका छन् । १६.७ किलोमिटर सडकको निर्माण कार्य ठेकेदारका कारण सुरु हुन नसक्दा जिल्लाका दक्षिण–पश्चिम भेकका जनताको यात्रा थप कष्टपूर्ण बनेको छ ।
सडक निर्माणको ठेक्का रोशन शाह इन्जिनियरिङ जेभीले लिएको हो । ०७४ असारमा ठेक्का सम्झौता भएको सडकको निर्माण कार्य २४ महिनामा सम्पन्न गर्नुपर्ने छ । तर, एक बर्ष बितिसक्दासम्म ठेकेदारले ५ प्रतिशत पनि काम नगरेको जिल्ला प्राविधिक कार्यालयका इन्जिनियर सुजन दाहालले जानकारी दिनु भएको छ । दाहालका अनुसार जिल्ला प्राविधिक कार्यालयको ११ करोड लगातमा उक्त सडक निर्माण थालिएको हो ।
सडक निर्माणको कार्य दुई कलष्टरमा गर्ने गरी सम्झौता गरिएको छ । पहिलो कलष्टरअन्तर्गत ८ किलोमिटर सडक निर्माणका लागि ६ करोड ३३ लाख १५ हजार ३ सय ४५ र दोस्रो कलष्टर अन्तर्गत ८.७ किलोमिटर सडक निर्माणका लागि ७ करोड ४२ लाख ८ हजार ८ सय ४७ रुपैयाको ठेक्का सम्झौता गरिएको छ । काम शुरु तथा नियमित गर्नका लागि ४ पटक ठेकेदारलाई पत्रचार गर्दा समेत काम नभएको कार्यालयले जानकारी दिएको छ ।
उक्त सडक कमल गाऊँ पालिकाको कार्यालय जाने मुख्य सडक हो । सराङपाडा, बुलुचोक, पाँचगाछी, क्याम्पा क्षेत्रका जनतालाई पूर्वपश्चिम राजमार्ग तथा दमक बजार आउन उक्त सडक प्रयोग गर्नुको विकल्प छैन । ‘बर्षौदेखिको प्रयासपछि बल्ल सडक निर्माणको ठेक्का लागेको हो । तर, ठेकेदारको लापरबाहीले सडक निर्माण हुँदैन कि भन्ने चिन्ता स्थानीय बासिन्दाले गरेका छन् ।

x

Check Also

ट्याक्टर संघको ट्राफिक सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर १/ झापा कन्काईमाई ट्याक्टर संघ दमकले आज आफ्ना सादस्यहरुलाई ट्राफिक सचेतना सम्बन्धि ...

तक्मे बुढाद्वारा भुटानी शरणार्थि शिबिरमा सहयोग

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर १/ हाँस्य कलाकार विल्सन विक्रम राई तक्मे बूढाले भूटानी शरणार्थी विधार्थीको अध्ययन ...

महिला विभेदसम्बन्धी अभियान शसक्त बनाउनु पर्नेमा प्रदेश २ का मुख्यमन्त्री लालबाबु राउतको जोड

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर १/ प्रदेश नम्बर २ का मुख्य मन्त्री लालबाबु राउतले महिला विभेदसम्बन्धी अभियान ...

जुरोपानी बहुद्देस्सीय सहकारीको आयोजनामा रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर १/ झापाको गौरादह नगरपालिका ८ स्थित जुरोपानीमा रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ...

दमकमा कर दिवस मनाईयो

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर १/ आन्तरिक राजस्व कार्यालय दमकको आयोजनामा आज ७ औं कर दिवस मनाईएको ...