Home / ट्रेन्डिङ्ग / दमकमा महिला संघ स्थापना दिवस मनाईयो

दमकमा महिला संघ स्थापना दिवस मनाईयो

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/साउन २४/
नेपाली कांग्रेसको भगिनि संगठन नेपाल महिला संघले आज आफ्नो ७१ औं स्थापना दिवस मनाएको छ । सोही क्रममा महिला संघ दमक नगर समितिले पनि एक औपचारीक कार्यक्रम गरी आफ्नो स्थापना दिवस मनाएको हो । नेपाली कांग्रेस नगर समितिको हलमा आयोजीत कार्यक्रमका वक्ताहरुले मुलुको व्यवस्था परिवर्तनमा महिला संघको भुमिका उल्लेख्य रहेकोमा जोड दिएका छन् । मुलुकका हरेक आन्दोलनहरुमा महिलाहरुले अग्रणि भुमिका निर्वाह गरे पनि कानुनले बाध्य पारेको ठाउँ बाहेक महिला नेतृत्व अभैm पनि सर्व स्विकार्य नभएको भन्दै महिला नेतृहरुले गुनासो गरेका छन् । हरेक स्थानिय तहका प्रमुख उप प्रमुख मध्ये एक जना महिला हुनै पर्ने कानुनी बाध्यता विच पनि प्राय सबै ठाउँमा महिलालाई उप प्रमुखको जिम्मेवारी दिएको भन्दै कार्यक्रमका वक्ताहरुले महिलाले अवसर पाएमा पुरुषको भन्दा अब्बल नेतृत्व सञ्चालन गर्न सक्ने बताएका छन् ।
कांग्रेस महासमिति सदस्य शेरबहादुर भट्टराईको प्रमुख आतिथ्यतामा भएको कार्यक्रममा पार्टि जिल्ला सदस्य मेनुका बुढाथोकी, क्षेत्रीय सभापती ढुण्डीराज भण्डारी, महाधिवेसन प्रतिनिधिहरु रेगिना भट्टराई प्रसाई र रोशन गौतम, नगर सभापती रोशन विष्ट र महिला संघ जिल्ला सदस्य कुन्ता नेपालले बोल्नु भएको कार्यक्रमकी सभापती तथा महिला संघ दमक नगर सभापती मन्दरा पौडेलले जानकारी दिनुभयो ।

x

Check Also

यातायात मजदुरद्वारा दमक ट्राफिकलाई दराज हस्तान्तरण

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/कात्तिक २८/ नेपाल यातायात मजदुर संघ हलुका सवारी चालक दमक नगर समितिले इलाका ...

झापाको कमल गाँउपालिका ५ चाँजुमा आगलागी हुँदा ३ लाख बढिको क्षती

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/कात्तिक २५/ झापाको कमल गाँउपालिका वडा नम्बर ५ स्थित चाँजुका तिलक बहादुर जोगीको ...

मोरङ कानेपोखरी –५, स्थित भौसाबारीमा आफ्नै दुई छोरी बलात्कार गरेको अभियोगमा बाबु पक्राउ

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/कात्तिक २५/ मोरङ कानेपोखरी –५, स्थित भौसाबारीमा ३९ बर्षिय बाबुले आफ्नै दुई छोरीलाई ...

झापा, मोरङ र सुनसरी जिल्लामा आज भएका छुट्टा/छुट्टै दुर्घटनामा परि ३ जनाको मृत्यु

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/कात्तिक २५/ झापा, मोरङ र सुनसरी जिल्लामा आज भएका छुट्टा÷छुट्टै दुर्घटनामा परि ३ ...

पार्टी एकिकरणले पुर्णता नपाउँदा असन्तुष्टी आउन थाल्यो : झलनाथ खनाल

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/कात्तिक २५/ पार्टी एकिकरणले पुर्णता नपाएकोले पार्टी भित्र असन्तुष्टता आउन थालेको पूर्व प्रधानमन्त्री ...