Home / ट्रेन्डिङ्ग / दमकमा महिला संघ स्थापना दिवस मनाईयो

दमकमा महिला संघ स्थापना दिवस मनाईयो

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/साउन २४/
नेपाली कांग्रेसको भगिनि संगठन नेपाल महिला संघले आज आफ्नो ७१ औं स्थापना दिवस मनाएको छ । सोही क्रममा महिला संघ दमक नगर समितिले पनि एक औपचारीक कार्यक्रम गरी आफ्नो स्थापना दिवस मनाएको हो । नेपाली कांग्रेस नगर समितिको हलमा आयोजीत कार्यक्रमका वक्ताहरुले मुलुको व्यवस्था परिवर्तनमा महिला संघको भुमिका उल्लेख्य रहेकोमा जोड दिएका छन् । मुलुकका हरेक आन्दोलनहरुमा महिलाहरुले अग्रणि भुमिका निर्वाह गरे पनि कानुनले बाध्य पारेको ठाउँ बाहेक महिला नेतृत्व अभैm पनि सर्व स्विकार्य नभएको भन्दै महिला नेतृहरुले गुनासो गरेका छन् । हरेक स्थानिय तहका प्रमुख उप प्रमुख मध्ये एक जना महिला हुनै पर्ने कानुनी बाध्यता विच पनि प्राय सबै ठाउँमा महिलालाई उप प्रमुखको जिम्मेवारी दिएको भन्दै कार्यक्रमका वक्ताहरुले महिलाले अवसर पाएमा पुरुषको भन्दा अब्बल नेतृत्व सञ्चालन गर्न सक्ने बताएका छन् ।
कांग्रेस महासमिति सदस्य शेरबहादुर भट्टराईको प्रमुख आतिथ्यतामा भएको कार्यक्रममा पार्टि जिल्ला सदस्य मेनुका बुढाथोकी, क्षेत्रीय सभापती ढुण्डीराज भण्डारी, महाधिवेसन प्रतिनिधिहरु रेगिना भट्टराई प्रसाई र रोशन गौतम, नगर सभापती रोशन विष्ट र महिला संघ जिल्ला सदस्य कुन्ता नेपालले बोल्नु भएको कार्यक्रमकी सभापती तथा महिला संघ दमक नगर सभापती मन्दरा पौडेलले जानकारी दिनुभयो ।

x

Check Also

आफुलाई धोका दिन लागेको भन्दै मोरंगमा एक युवतिको विभत्स हत्या

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक भदौ १ मोरङको ग्रामथानमा एक युवतीको हत्या भएको छ । ग्रामथान गाउँपालिका ...

हिमावि दमकको अभिभावक भेला बिथोलीयो , आफ्नो अध्यक्ष आँपैंmले चुन्न पाउनु पर्ने अभिभावकको माग

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/भदौ १/ दमक २ मा रहेको हिमालय माध्यमिक बिद्यालयको आज बोलाईएको अभिभावक भेला ...

सामुदायिक प्रहरी दमकद्धारा परिचयात्मकसहित अन्तरकृया

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/साउन ३१/ सामुदायिक प्रहरी सेवा केन्द्रले आज इलाका प्रहरी कार्यालय दमकमा भर्खरै आउनुभएका ...

गुरुकुलका बटुकले धान्दै नाग पञ्चमी पर्व

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/साउन ३१/ आज नाग पञ्चमी नागको पुजा गरी मनाईएको छ । पछिल्लो समय ...

दमक–६ स्थित द एभरेष्ट बचत तथा ऋण सहकारीद्वारा बृक्षरोपण

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/साउन ३१/ हरित नगरको परिकल्पनालाई सार्थक बनाउन उद्देश्यले दमक–६ स्थित द एभरेष्ट बचत ...