Home / ट्रेन्डिङ्ग / दमक १० को शिव मन्दिर निर्माणमा भ्रष्टचार गर्ने चन्द्र बहादुर विष्ट र नारद भण्डारी कारबाहीमा

दमक १० को शिव मन्दिर निर्माणमा भ्रष्टचार गर्ने चन्द्र बहादुर विष्ट र नारद भण्डारी कारबाहीमा

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/साउन २४/
दमक वडा नम्बर १० मा रहेको शिव मन्दिर निर्माणको क्रममा भ्रष्टचार भएको पाईएको भन्दै आज भएको उपभोक्ता र मन्दिर समितिको संयुक्त बैठकले निर्माण समितिका सचिव चन्द्र बहादुर विष्ट र सदस्य नारद भण्डारीलाई समितिबाट निष्कासन गर्ने कारबाही गर्दै सम्पुर्ण हिसाब १५ दिन भित्र बुझाउन निर्देशन दिएको छ । विष्ट र भण्डारी द्वयले समिति र ठेकेदार कसै संग सल्लाहनै नगरी बजार मुल्य भन्दा धेरै मुल्यमा तार जाली खरिद गरेको, बिल भर्पाई पनि समितिमा नबुझाएको लगायतका कारणले गर्दा भ्रष्टचार गरेको ठहर गर्दै दुवै जनालाई मन्दिर समितिको कुनै पनि पदमा रहन अयोग्य ठहर गर्दै निश्कासन गरिएको मन्दिर समितिका अध्यक्ष राम प्रसाद लुईंटेलले जानकारी दिनुभयो ।
निर्माण समितिका सचिव विष्ट र सदस्य भण्डारीले बजारमा ३० रुपैयाँ स्क्वायर फिटमा पाईने तार जाली ४० रुपैयाँ स्क्वायर फिटमा ल्याएको भन्दै बिल देखाएको र उपभोक्ताले बिरोध गरेपछि पुन ३६ रुपैयाँ स्क्वायर फिटमा ल्याएको भन्दै अर्को बिल पेश गरेको स्रोतले बताएको छ । २ लाख १ हजार रुपैयाँमा निर्माण सक्नको लागी ठेक्का संझौता भएको मन्दिरको तार जाली खरिदमा भएको भ्रष्टारले घेराबारा निर्माण कार्य रोकिएपछि उपभोक्ताले बिरोध गर्दा नेकपा सम्बद्ध बिष्ट र भण्डारीले आफुहरुको सरकाररहेकोले कसैले केहि गर्न नसक्ने भन्दै धम्क्याउँदै आएको स्रोतले बतायो ।
बिष्ट र भण्डारीले तार जाली खरिद गर्दा भ्रष्टार गरेको पाईएपछि उभोक्ताको चर्को दबाबमा दुवै जनालाई कारबाही गरिएको मन्दिर समितिले जनाएको छ । उनिहरुलाई मन्दिरको कुनै पनि पदमा नरहने कारबाही गर्दै हाल सम्म बजार बाट खरिद गरिएको तारजालीको सम्पुर्ण बिल भर्पाई र मन्दिर निर्माण सम्बन्धि सम्पुर्ण कागजातहरु १५ दिन भित्रमा समितिमा बुझाउन पनि निर्देशन दिईएको छ । त्यस्तै भेलाले ७ दिन भित्रमा मन्दिरको निर्माण सम्पन्न गर्नको लागी ठेकेदारलाई निर्देशन गर्ने समेत आजको भेलाले निर्णय गरेको मन्दिर अध्यक्ष लुईंटेलले जानकारी दिनुभयो ।

x

Check Also

आफुलाई धोका दिन लागेको भन्दै मोरंगमा एक युवतिको विभत्स हत्या

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक भदौ १ मोरङको ग्रामथानमा एक युवतीको हत्या भएको छ । ग्रामथान गाउँपालिका ...

हिमावि दमकको अभिभावक भेला बिथोलीयो , आफ्नो अध्यक्ष आँपैंmले चुन्न पाउनु पर्ने अभिभावकको माग

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/भदौ १/ दमक २ मा रहेको हिमालय माध्यमिक बिद्यालयको आज बोलाईएको अभिभावक भेला ...

सामुदायिक प्रहरी दमकद्धारा परिचयात्मकसहित अन्तरकृया

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/साउन ३१/ सामुदायिक प्रहरी सेवा केन्द्रले आज इलाका प्रहरी कार्यालय दमकमा भर्खरै आउनुभएका ...

गुरुकुलका बटुकले धान्दै नाग पञ्चमी पर्व

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/साउन ३१/ आज नाग पञ्चमी नागको पुजा गरी मनाईएको छ । पछिल्लो समय ...

दमक–६ स्थित द एभरेष्ट बचत तथा ऋण सहकारीद्वारा बृक्षरोपण

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/साउन ३१/ हरित नगरको परिकल्पनालाई सार्थक बनाउन उद्देश्यले दमक–६ स्थित द एभरेष्ट बचत ...