Home / ताजा समाचार / २४ औं अन्तराष्ट्रिय आदिवासी दिवशको अवसरमा विविध कार्यक्रम

२४ औं अन्तराष्ट्रिय आदिवासी दिवशको अवसरमा विविध कार्यक्रम

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक / साउन २४, २०७५

२४ औं अन्तराष्ट्रिय आदिवासी दिवशको अवसरमा आज देशभर विविध कार्यक्रम सम्पन्न भएका छन् । दमकमा आदिवासी जनजाति महासंघ दमक नगर समितिको आयोजना तथा दमक नगर पालिकाको सहयोगमा नाराजुलुस सहित निकालेको र्याली दमक बजार क्षेत्र परिक्रममा पछि साँस्कृतिक कार्यक्रम तथा सभा सम्पन्न भएको छ ।

आदिवासी जनजाती महासंघ दमक नगर समितिका अध्यक्ष गुमानसिंह तामाङको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा झयाँकी, नृत्य सहित नेतृत्वहरुबाट आदिवासीको अधिकार सुनिश्चित गर्न दवावमुलक कार्यक्रम प्रस्तुत भएका छन् । कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि दमक नगर पालिकाका प्रमुख रोमनाथ ओली, वडा अध्यक्ष इन्द्र कुमार गुरुङ्ग, लगायतले आदिवासी जनजातिको अधिकारका लागि राज्यले विशेष प्राथमिकता दिएको बताउनुभयो ।

यता आदिवासी जनजाति महासंघ कमल गाऊँपालिकाले आदिवासी रंगशालामा विशेष कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ । कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि आदिवासी जनजाति महासंघ झापा जिल्लाका उपाध्यक्ष पर्शुराम ताजपुरियाले आदिवासीको अधिकार प्राप्तीमा राज्य अझै उदासिन भएको बताउनु भएको छ । गाऊँ पालिकाका अध्यक्ष सुर्य योकदाङ्देम लिम्बुको सभापतित्वमा भएको कार्यक्रममा रंगशालाका अध्यक्ष हुकुमसिंह राई, कलम गाऊँ पालिका वडा नम्बर १ का अध्यक्ष केदार कटुवाल, प्रताव सुव्बा लगायत बोल्नु भएको छ ।

आदिवासी दिवशको अवसरमा झापामा रहेका २ दर्जन भन्दा धेरै जातजातिले आफ्नो पहिरन, नृत्य र संस्कार झल्कने विविध कार्यक्रमहरु प्रस्तुत गरेका छन् । उता नेपाल आदीवासी जनजाती महासंघ नगर समन्वय समिति गौरादहले पनि २४ औं अन्तराष्ट्रिय आदिवासी जनजाती दिवस विविध कार्यक्रम गरि भव्यताका साथ सम्पन्न गरेको छ । गौरादह नगरपालिका वडा नं. ७ को ग्वालडुब्बा बजारमा आयोजना गरिएको आदीवासी दिवस मा विभिन्न जातजातिहरुले आफ्नो जातिय पोशाक मा सजिएर सांस्कृतिक पहिचान झल्कने नृत्य तथा झाँकी प्रदर्शन गरेका थिए ।

x

Check Also

खुल्ला भन्सार र भ्याट रिफन्डको रोकले नेपाली बजार महङ्गिएर बजार कमजोर भएको व्यवसायीको गुनासो

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/असोज २९/ चाड पर्व नजिकिए संगै बजारमा चहल पहल बढे पनि सोचेजस्तो व्यवसाय ...

कांग्रेस नेता चक्र बाँस्तोलाको अस्तु पवित्र कन्काई माई धाममा बिषर्जन गरियो

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/असोज २९/ हिँजो काठमाण्डौमा अन्त्यष्ठि गरिएका कांग्रेस नेता चक्र बाँस्तोलको अस्तु आज झापाको ...

आफ्नो गाऊँ आफै सफा गरौं :दमक वडा नं. ३ मा सडक सरसफाई

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक असोज २८ आफ्नो गाऊँ आफै सफा गरौं भन्ने नाराका साथ आज झापाको ...

दमक वडा नम्बर दशमा सञ्चालीत कार्यक्रमहरुको प्रगती समिक्षा तथा शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रम सम्पन्न

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक / २८ असोज २०७५ दमक वडा नम्बर १० वडा कार्यालयले वडामा सञ्चालीत ...

कांग्रेस नेता स्व. बाँस्तोलाको अस्तु झापा ल्याइदै

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक असोज २८ हिँजो काठमाण्डौमा निधन हुनुभएका कांग्रेस नेता चक्र बाँस्तोलाको अस्तु भोली ...