Home / ताजा समाचार / २४ औं अन्तराष्ट्रिय आदिवासी दिवशको अवसरमा विविध कार्यक्रम

२४ औं अन्तराष्ट्रिय आदिवासी दिवशको अवसरमा विविध कार्यक्रम

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक / साउन २४, २०७५

२४ औं अन्तराष्ट्रिय आदिवासी दिवशको अवसरमा आज देशभर विविध कार्यक्रम सम्पन्न भएका छन् । दमकमा आदिवासी जनजाति महासंघ दमक नगर समितिको आयोजना तथा दमक नगर पालिकाको सहयोगमा नाराजुलुस सहित निकालेको र्याली दमक बजार क्षेत्र परिक्रममा पछि साँस्कृतिक कार्यक्रम तथा सभा सम्पन्न भएको छ ।

आदिवासी जनजाती महासंघ दमक नगर समितिका अध्यक्ष गुमानसिंह तामाङको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा झयाँकी, नृत्य सहित नेतृत्वहरुबाट आदिवासीको अधिकार सुनिश्चित गर्न दवावमुलक कार्यक्रम प्रस्तुत भएका छन् । कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि दमक नगर पालिकाका प्रमुख रोमनाथ ओली, वडा अध्यक्ष इन्द्र कुमार गुरुङ्ग, लगायतले आदिवासी जनजातिको अधिकारका लागि राज्यले विशेष प्राथमिकता दिएको बताउनुभयो ।

यता आदिवासी जनजाति महासंघ कमल गाऊँपालिकाले आदिवासी रंगशालामा विशेष कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ । कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि आदिवासी जनजाति महासंघ झापा जिल्लाका उपाध्यक्ष पर्शुराम ताजपुरियाले आदिवासीको अधिकार प्राप्तीमा राज्य अझै उदासिन भएको बताउनु भएको छ । गाऊँ पालिकाका अध्यक्ष सुर्य योकदाङ्देम लिम्बुको सभापतित्वमा भएको कार्यक्रममा रंगशालाका अध्यक्ष हुकुमसिंह राई, कलम गाऊँ पालिका वडा नम्बर १ का अध्यक्ष केदार कटुवाल, प्रताव सुव्बा लगायत बोल्नु भएको छ ।

आदिवासी दिवशको अवसरमा झापामा रहेका २ दर्जन भन्दा धेरै जातजातिले आफ्नो पहिरन, नृत्य र संस्कार झल्कने विविध कार्यक्रमहरु प्रस्तुत गरेका छन् । उता नेपाल आदीवासी जनजाती महासंघ नगर समन्वय समिति गौरादहले पनि २४ औं अन्तराष्ट्रिय आदिवासी जनजाती दिवस विविध कार्यक्रम गरि भव्यताका साथ सम्पन्न गरेको छ । गौरादह नगरपालिका वडा नं. ७ को ग्वालडुब्बा बजारमा आयोजना गरिएको आदीवासी दिवस मा विभिन्न जातजातिहरुले आफ्नो जातिय पोशाक मा सजिएर सांस्कृतिक पहिचान झल्कने नृत्य तथा झाँकी प्रदर्शन गरेका थिए ।

x

Check Also

एसिएन लाइफ इन्स्योरेन्सद्वारा मोरंगको पथरीमा उप–शाखा सञ्चालन

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर २५/ एसिएन लाइफ इन्स्योरेन्स कम्पनिले मोरंगको पथरीमा उप–शाखा सञ्चालन सुरु गरेको छ ...

नेपाली कांग्रेस क्षेत्रीय समिति आफ्नै नव निर्मित भवनमा सर्यो

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर २४/ नेपाली कांग्रेस क्षेत्रीय कार्यसमितिको कार्यालय दमकको आप्mनै नवनिर्मित भवनमा सरेको छ ...

कानुन व्यवसायीले सहयोग गरे अदालतमा आएका मुद्धाहरुको फैसला गर्ने संख्या कम हुने प्रधान न्यायधीस ओमप्रकाश मिश्रको भनाई

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर २४/ कानुन व्यवसायीले सहयोग गरे अदालतमा आएका मुद्धाहरुको फैसला गर्ने संख्या कम ...

अन्तर्राष्ट्रिय मानवअधिकार दिवसकै दिन भूटानी शरणार्थीहरु स्वदेश फिर्ती र राहतको माग गर्दै नाराबाजी सहित अनसनमा

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर २४/ विश्व मानव अधिकारको दिवशको अवसरमा भूटानी शरणार्थीले स्वदेश फिर्ती र राहतको ...

श्रमजिवि पत्रकारको न्युनतम पारिश्रमिकको बिषयमा झापामा छलफल

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर २४/ श्रमजिवि पत्रकारहरुको न्युनतम पारिश्रमिक निर्धारण समितिको आयोजनामा आज झापाको बिर्तामोडमा अन्तत्र्रिmया ...