Home / खेलकुद़़ / गौरादहका व्रोइलर कुखुरा पालक किसान संगठित

गौरादहका व्रोइलर कुखुरा पालक किसान संगठित

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/साउन २८/
झापाको गौरादह नगरपालिका भित्रका व्रोइलर कुखुरा पाल्ने किसानहरु संगठित भएका छन् । नगरपालिका भित्र रही व्रोइलर कुखुरा पाल्ने किसानहरुलाई आइपर्ने समस्याहरुको समाधान गर्न व्रोइलर पालक किसान संघ गौरादह नगर समिति गठन गरिएको छ । गौरादह नगरपालिका वडा नं. ७ को सभाहलमा आज भएको किसानहरुको भेलाले भुपाल सिंह ताजपुरियाको अध्यक्षतामा ११ सदस्यिय समिति गठन गरेको छ । नवगठित समितिको उपाध्यक्षमा इन्दिरा पौडेल, सचिवमा छत्र वहादुर वस्नेत र कोशाध्यक्षमा टिका कार्की चयन हुनु भएको छ । सदस्यहरुमा सिता राई, ललित कार्की, निर्मला कट्टेल, फडिन्द्र पोमु, केशव सापकोटा, चन्द्र वहादुर गिरी र कृष्ण थापा रहनु भएको छ । सोही भेलाले राजेश राइको संयोजकत्वमा ५ सदस्यिय सल्लाहकार समिति पनि गठन गरेको छ । व्रोइलर कुखुरा पालक किसान संघ जिल्ला अध्यक्ष राजन पौडेलले व्रोइलर कुखुरा पाल्ने किसानहरु संगठित नहुदा कुखुराका चल्ला विक्री वितरण र कुखुराको लागी प्रयोग गरिने दानामा अत्याधिक मुल्यमा खरिद गर्नुका साथै भारतिय कुखुराहरु अवैध रुपमा नेपाल भित्रंदा नेपाली किसानहरु मारमा परेको वताउनुभयो । झापा जिल्ला भित्र हाल सम्म ११ वटा स्थानिय तहमा समिति गठन गरेको र वाँकी स्थानमा चाँडै समिति गठन गरिने पनि पौडेलले वताउनुभयो ।

x

Check Also

ट्याक्टर संघको ट्राफिक सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर १/ झापा कन्काईमाई ट्याक्टर संघ दमकले आज आफ्ना सादस्यहरुलाई ट्राफिक सचेतना सम्बन्धि ...

तक्मे बुढाद्वारा भुटानी शरणार्थि शिबिरमा सहयोग

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर १/ हाँस्य कलाकार विल्सन विक्रम राई तक्मे बूढाले भूटानी शरणार्थी विधार्थीको अध्ययन ...

महिला विभेदसम्बन्धी अभियान शसक्त बनाउनु पर्नेमा प्रदेश २ का मुख्यमन्त्री लालबाबु राउतको जोड

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर १/ प्रदेश नम्बर २ का मुख्य मन्त्री लालबाबु राउतले महिला विभेदसम्बन्धी अभियान ...

जुरोपानी बहुद्देस्सीय सहकारीको आयोजनामा रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर १/ झापाको गौरादह नगरपालिका ८ स्थित जुरोपानीमा रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ...

दमकमा कर दिवस मनाईयो

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर १/ आन्तरिक राजस्व कार्यालय दमकको आयोजनामा आज ७ औं कर दिवस मनाईएको ...