Home / खेलकुद़़ / गौरादहका व्रोइलर कुखुरा पालक किसान संगठित

गौरादहका व्रोइलर कुखुरा पालक किसान संगठित

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/साउन २८/
झापाको गौरादह नगरपालिका भित्रका व्रोइलर कुखुरा पाल्ने किसानहरु संगठित भएका छन् । नगरपालिका भित्र रही व्रोइलर कुखुरा पाल्ने किसानहरुलाई आइपर्ने समस्याहरुको समाधान गर्न व्रोइलर पालक किसान संघ गौरादह नगर समिति गठन गरिएको छ । गौरादह नगरपालिका वडा नं. ७ को सभाहलमा आज भएको किसानहरुको भेलाले भुपाल सिंह ताजपुरियाको अध्यक्षतामा ११ सदस्यिय समिति गठन गरेको छ । नवगठित समितिको उपाध्यक्षमा इन्दिरा पौडेल, सचिवमा छत्र वहादुर वस्नेत र कोशाध्यक्षमा टिका कार्की चयन हुनु भएको छ । सदस्यहरुमा सिता राई, ललित कार्की, निर्मला कट्टेल, फडिन्द्र पोमु, केशव सापकोटा, चन्द्र वहादुर गिरी र कृष्ण थापा रहनु भएको छ । सोही भेलाले राजेश राइको संयोजकत्वमा ५ सदस्यिय सल्लाहकार समिति पनि गठन गरेको छ । व्रोइलर कुखुरा पालक किसान संघ जिल्ला अध्यक्ष राजन पौडेलले व्रोइलर कुखुरा पाल्ने किसानहरु संगठित नहुदा कुखुराका चल्ला विक्री वितरण र कुखुराको लागी प्रयोग गरिने दानामा अत्याधिक मुल्यमा खरिद गर्नुका साथै भारतिय कुखुराहरु अवैध रुपमा नेपाल भित्रंदा नेपाली किसानहरु मारमा परेको वताउनुभयो । झापा जिल्ला भित्र हाल सम्म ११ वटा स्थानिय तहमा समिति गठन गरेको र वाँकी स्थानमा चाँडै समिति गठन गरिने पनि पौडेलले वताउनुभयो ।

x

Check Also

प्याव्सन झापाद्वारा झापाका १५ वटै स्थानिय तहहरुमा बिभिन्न कार्यक्रम सम्पन्न

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/असोज ५/ विश्व शान्ति दिवसको अवसर पारेर आज प्याव्सन झापाले जिल्लाभरका १५ वटै ...

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)को प्रदेश नम्बर १ को ईन्चार्जमा नेता भिम आचार्य चयन

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/असोज ५/ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)को प्रदेश नम्बर १ को ईन्चार्जमा नेता भिम ...

दमकको दक्षिणी क्षेत्रमा पशुमा खोरेतको संक्रमण देखीयो , १ सय भन्दा धेरै पशु संक्रमित

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/असोज ४/ दमकको दक्षिणी क्षेत्रमा पशुमा खोरेत रोगको संक्रमण देखिएको छ । दमक–१० ...

संविधान दिवसको अवसर पारेर दमकमा नगरस्तरिय अन्तर विद्यालय मिनी म्याराथुन

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक / असोज ३ संविधान दिवसको अवसरमा आज विहान दमकमा नगरस्तरिय अन्तर विद्यालय ...

दमक सहकारी, हाम्रो साकोस कमल र जनसेवा गौरिगंजद्वारा आ-आफ्नो साधारणसभा सम्पन्न

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक /असोज ३ , २०७५ दमकको दमक सहकारी संस्थाले आज आफ्नो १३औं बर्षिक ...