Home / ट्रेन्डिङ्ग / दमक पब्लिक लाईब्रेरी देशै भरी विस्तार हुँदै

दमक पब्लिक लाईब्रेरी देशै भरी विस्तार हुँदै

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/भदौ ४/
सात बर्ष अघि दमकमा स्थापना भएको दमक पब्लिक लाईब्रेरीले बिभिन्न ठाउँमा आफ्ना शाखाहरु बिस्तार गर्ने भएको छ । लाईब्रेरीलाई देशै भरी पु¥याउने योजना अनुसार यो बर्ष झापा र मोरङका गरि तिन ठाउँमा शाखा बिस्तार गर्ने योजना रहेको दमक पब्लिक लाईब्रेरीका अध्यक्ष भेषराज न्यौपानेले जानकारी दिनुभयो । झापाको बिर्तामोड, सुरुङ्गा र मोरंगको बेलबारीमा यो बर्ष भित्रमा शाखा स्थापना गरिसक्ने गरी योजना अघि बढाईएको उहाँले बताउनु भयो । दमक पब्लिक लाईब्रेरीलाई डिपिएल लर्निङ सेन्टरको रुपमा स्थापना गरी यसका शाखाहरु बिभिन्न ठाउँमा खोल्न लागीएको अध्यक्ष न्यौपानेले बताउनु भयो ।
पठन संस्कृतिको बिकाश गर्न र सबै प्रकारका पुष्तकहरु एकै ठाउँबाट उपलब्ध गराउने उद्देस्यले लाईब्रेरीलाई बिस्तार गर्न लागीएको उहाँले बताउनु भयो । पहिलो चरणमा झापाको बिर्तामोडमा शाखा स्थापनाको प्रक्रिया सुरु गरिएको उहाँले जानकारी दिनुभयो । बिर्तामोडमा लाईब्रेरीको शाखा स्थापनाको लागी तत्काल सन्तोष घिमिरेलाई सम्योजन गर्ने जिम्मेवारी दिईएको र केहि समय भित्रमै तदर्थ समिति निर्माण गरेर लाईब्रेरी स्थापनाको कार्य अघि बढाईने लाईब्रेरीका अध्यक्ष न्यौपानेले जानकारी दिनुभयो ।

x

Check Also

झापाको पुरानो सैनिक बजारको इतिहास र पहिचानलाई चिनाउन शुक्रबारदेखि सैनिक महोत्सव सुरु

सप्तरंगी एफएम /३ फागुन २०७५ बिर्तामोड,/ बिर्तामोड नगरपालिका वडा नम्बर १० मा रहेको झापाको पुरानो ...

ताप्लेजुङमा ४.६ रेक्टरस्केलको भुकम्प

सप्तरङ्गी एफएम दमक /३ फागुन २०७५ ताप्लेजुङ / ताप्लेजुङको कन्चनजङ्घा आसपास केन्द्रबिन्दु भएर हिजो ४.६ ...

भारतको जम्बु काश्मिरमा भीषण आतंकबादी हमला

सप्तरङ्गी एफएम / २ फागुन २०७५ ्भरतको जम्मू–कश्मीर राज्यको पुलावामा जिल्ला भएको ठूलो आतंकवादी आक्रमणमा ...

दमक ८ मा रहेको पूर्वाञ्चल मन्टेश्वरी स्कुलको आठौँ बार्षिकोत्सव सम्पन्न

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक फागुन दमक ८ मा रहेको पूर्वाञ्चल मन्टेश्वरी स्कुलले बिहिबार आफ्नो आठौ बार्षिकोत्सव ...

दमक १० सेतुमारीस्थित दुर्गा पाञ्चायन मन्दिरको सामुदायिक भवन शिलान्यास

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/ २ फागुन २०७५ दमक १० सेतुमारीस्थित दुर्गा पाञ्चायन मन्दिरमा सामुदायिक भवन शिलान्यास ...