Home / ट्रेन्डिङ्ग / दमक नगरपालीका र प्रतिपक्षि दलहरु विच बिबाद समाधानको सहमति

दमक नगरपालीका र प्रतिपक्षि दलहरु विच बिबाद समाधानको सहमति

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/भदौ २२/

दमक नगरपालीका र प्रतिपक्षि दलहरु विच नगरपालीका बिभिन्न बिबादहरु समाधान गर्ने बिषयमा सहमती भएको छ । नगरपालीकाले जनताको ढाड सेक्ने गरी कर बृद्धि गरेको, आफ्ना आसेपासेलाई मात्रै खुशी पार्ने गरी शिक्षा ऐन ल्याएको, बिकास निर्माणको काममा अन्य दलहरुको कुरा नसुनी एकलौटी गरेको भन्दै प्रमुख प्रतिपक्षि दल नेपाली कांग्रेसको अगुवाईमा दमकमा क्रियासिल दलहरुले पटक पटक बिरोध गर्दै आएकोमा हिँजो नगरपालीकामा भएको छलफलले उत्पन्न बिबादहरु समाधान गर्ने सहमती गरेको कांग्रेस नगर सभापती रोशन विष्टले जानकारी दिनुभयो ।

नगरपालीकाले अब्यबहारीक रुपमा बढाएको करको बिषयमा कुन कुन शिर्षकमा अब्यबहारीक भएको अध्ययन गरी सहमती गर्ने, सबै पक्षको बिरोधका विच नगरपालीकाले एकलौटी रुपमा जारी गरेको शिक्षा ऐन र भुमि ऐनको बिषयमा सर्वोच्च अदालतमा रिट परेकोले सर्वोच्च अदालतले पैmसला नगरे सम्म कुनै गतिबिधि नगर्ने, शिक्षा नियमावलीका कारण शिक्षकहरुको तलब निकासा नभएकोमा तत्काल तदर्थ समिति बनाएर काम गर्ने र नगरमा भैरहेको बिकाश निर्माणको बिषयमा सबै पक्षको आपसी सहमतीमा छलफल गरेर काम गर्ने भन्ने सहमती भएको कांग्रेस नगर सभापती विष्टले जानकारी दिनुभयो ।

नगरपालीकाले सबै पक्षको सहमतीमा आफु अघि बढ्न चाहेको बताए पछि कांग्रेसको नेतृत्वमा भैरहेको आन्दोलन तत्काललाई स्थगित गर्ने निर्णय भएको छ । छलफलमा नगर प्रमुख रोमनाथ ओलीका साथै राजनैतिक दलहरुको तर्पm बाट कांग्रेस नगर सभापती बिष्ट, महासमिति सदस्यहरु शेरबहादुर भट्टराई र शुरेस सुब्बा, पुर्व सांसद बिश्वदिप लिङदेन, नेकपाको तर्पm बाट बोधराज घिमिरे, अम्बिका खनाल, दुर्गा चम्लागाई श्रीकान्त, संघिय समाजवादी फोरमको तर्पm बाट बासुदेबराई, गंगा प्रसाद दुलाल, संघिय लिम्बुवान मञ्चको तर्पm बाट याम लारिङदेन, नयाँ शक्ति नेपालको तर्पm बाट सतिस कुमार शाह, राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टिको तर्पm बाट नारायण घिमिरे र माओवादी क्रान्तिकारीको तर्पm बाट लोमनाथ भण्डारीको उपस्थिति रहेको थियो ।

x

Check Also

उत्कृष्ट भुटानी गितकारको खोजी प्रतियोगिता गरिँदै

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/पुष २९/विश्वभरी रहेका नेपाली भाषी भुटानी गितकारहरुको खोजीको लागी कर्यक्रम हुने भएको छ ...

ईलामको चुलाचुलीमा सेनेटरी प्याड निर्माण तथा उद्घोषण तालिम सुरु

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/ पुष २९ ,२०७५ झापाको कमल गाउँपालीकामा रहेको उद्यमशिल महिला जागरण केन्द्रको आयोजनामा र ...

खानेपानी तथा सरसफाई उपभोक्ता संस्था दमकको कार्य समितिमा कांग्रेस नेतृत्वको बहुमत , यसअघि पटक पटक नेतृत्व गरेको नेकपाको लज्जास्पद हार

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/पुष २९/दमकमा सम्पन्न दमक खानेपानी तथा सरसफाई उपभोक्ता संस्थाको निर्वाचनमा नेपाली कांग्रेससहितको लोकतान्त्रिक ...

निर्मला पन्तको बलात्कार र हत्याको टाटो हेर्न दमकमा भ्यु टावर बनाउन लागेको भन्दै प्रधानमन्त्रीलाई कांग्रेस नेता मिनेन्द्र रिजालको व्यंग्य

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/पुष २९/नेपाली कांग्रेसका नेता एवं पूर्व मन्त्री मिनेन्द्र रिजालले निर्मला बलात्कार र हत्याको ...

मंगलमयको ४७ औ बार्षिकोत्सव तथा अभिभावक दिवस सम्पन्न

सप्तरंगी एफएम दमक, २७ पुस २०७५ झापाको कमल गाँउपालिका ५ स्थित मंगलमय माध्यमिक विद्यालयले आज ...