Home / ट्रेन्डिङ्ग / सत्ताको शक्ति , स्रोत व्यक्ति गणेश पौडेलका छोरा हिमालय माध्यमिक बिद्यालय दमकको शिक्षकमा नियुक्त

सत्ताको शक्ति , स्रोत व्यक्ति गणेश पौडेलका छोरा हिमालय माध्यमिक बिद्यालय दमकको शिक्षकमा नियुक्त

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/असोज १८/
दमक नगरपालीकाले आफुले जारी गरेको बिबादास्पद शिक्षा नियमावलीलाई घुमाउरो बाटो बाट कार्यान्वयनमा ल्याएको छ । नियमावली अनुसार व्यवस्थापन समिति गठन गर्न खोज्दा अभिभावकबाट बिरोध भए पछि नगरपालीकाले नियमावली कार्यान्वयनको लागी घुमाउरो निति प्रयोग गरेको हो । अभिभावकका प्रतिनिधि र मनोनय गर्ने सदस्य बाहेक नियमावलीको नियम २६ बमोजिम व्यवस्थापन समिति गठन गरिएको नगर शिक्षा अधिकारी शालिग्राम काफ्लेले बताउनु भयो ।
शिक्षा नियमावली कार्यान्वयनमा सहयोग गरेको भन्दै नगरपालीकाले स्रोत व्यक्ति गणेश पौडेललाई पुरस्कृत समेत गरेको छ । नियमावली कायान्वयनमा सुरु देखीनै प्रभावकारी भुमिका निर्वाह गरेका पौडेलको छोरालाई दमक २ मा रहेको हिमालय माध्यमिक बिद्यालयमा शिक्षकको रुपमा नियुक्त गरेर नगरपालीकाले पौडेलको गुन तिरेको हो ।
वडाध्यक्षमा प्रजापती सापकोटा अध्यक्ष र बिद्यालयका प्रधान अध्यापक बिष्णुकान्त झा सहित सिक्षक प्रतिनिधि बालकुमार रेग्मी सदस्य रहेको समितिले ११ र १२ कक्षा पढाउनको लागी स्रोत व्यक्ति गणेश पौडेलका छोरा दिपेन्द्र पौडेललाई नियुक्त गरेको हो । दुई जना शिक्षक आवस्यक परेकोमा स्रोत व्यक्ति पौडेलका छोरा दिपेन्द्र र अर्का तेजराज अधिकारीलाई समितिले नियुक्त गरेको हो ।
दलहरुको छलफलमा नगरपालीकाले अदातलमा मुद्धा समेत बिचाराधिन अवस्थामा रहेकोले तत्काल नियमावली कार्यान्वयन नल्याउने बताए पनि आफुहरु संग भएको सहमती बिपरित नगरपालीकाले काम गरेको नेपाली कांग्रेस नगर सभापती रोशन विष्टले आरोप लगाउनु भयो । नगरपालीकाले आफ्ना कार्यकर्ता भर्ति गर्नको लागी मात्रै यो नियमावली ल्याएकोले आफुहरुले बिरोध गरेको विष्टले बताउनु भयो ।

x

Check Also

अन्तर्राष्ट्रिय मानवअधिकार दिवसकै दिन भूटानी शरणार्थीहरु स्वदेश फिर्ती र राहतको माग गर्दै नाराबाजी सहित अनसनमा

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर २४/ विश्व मानव अधिकारको दिवशको अवसरमा भूटानी शरणार्थीले स्वदेश फिर्ती र राहतको ...

श्रमजिवि पत्रकारको न्युनतम पारिश्रमिकको बिषयमा झापामा छलफल

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर २४/ श्रमजिवि पत्रकारहरुको न्युनतम पारिश्रमिक निर्धारण समितिको आयोजनामा आज झापाको बिर्तामोडमा अन्तत्र्रिmया ...

झापामा अन्तर्राष्ट्रिय मानव अधिकार दिवस मनाईयो

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर २४/ ७० औं विश्व मानवअधिकार दिवसको अवसरमा आज झापाको बिर्तामोडमा जिल्ला स्तरिय ...

झापको पाडाजुंगीमा स्कुलबसले ठक्कर दिँदा पैदलयात्री महिलाको मृत्यु

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर २४/ पूर्वपश्चिम राजमार्ग अन्तगर्त झापाको कमल गाँउपालिका–५ स्थित पाडाजुंगी सडक खण्डमा आज ...

स्वास्थ्य सेवामा फड्को मार्दै चुलाचुली

सप्तरंगी एफएम / २३ मंसिर २०७५  / रोमन लामिछाने चुलाचुलीस्थित स्वास्थ्य चौकीको २४ घण्टे प्रसूति ...