Home / ट्रेन्डिङ्ग / दमक नगरपालीका खुल्ला दिशामुक्त नगर घोषणा

दमक नगरपालीका खुल्ला दिशामुक्त नगर घोषणा

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/असोज २१/
दमक नगरपालिकालाई आज औपचारिक कार्यक्रमबीच खुुल्ला दिशा मुक्त नगरपालिकाको रुपमा घोषणा गरिएको छ ।
४ बर्ष अघि देखि खुल्ला दिशा मुक्त नगर बनाउने योजनाको साथ अघि बढेको नगरपालिकालाई औपचारिक कार्यक्रमबीच जिल्ला भरीका १५ स्थानीय तह मध्ये ११ औं स्थानिय तहको रुपमा खुल्ला दिशा मुक्त नगर आधिकारिक घोषणा गरिएको हो ।
बिक्रम सम्बत २०७१ सालमा रहेका १३ हजार ७ सय ९२ घर मध्ये १ हजार १ सय १० वटा घर शौचालय विहीन अवस्थामा रहेका थिए । ४ बर्ष पछि दमक नगरमा रहेका १४ हजार ४ सय ५२ वटा घर मध्ये ४ सय ९४ वटा विपन्न परिवारका घरलाई प्रति घर ५ हजार बराबरको चर्पी निर्माणको सामाग्री प्रदान गरी गएको भदौ ७ गते नगर भरीका सबैघरमा चर्पीको व्यवस्था गरिएको कार्यक्रममा नगरका उप प्रमुख गीता अधिकारीले बताउनु भयो । कार्यपत्र प्रस्तुत गर्दै अधिकारीले नगर सफा राख्न सवै नागरिक सचेत हुनु पर्ने बताउनु भयो । दमक नगरपालीकाका प्रमुख रोमनाथ ओलीको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा प्रशासकीय अधिकृत गणेश तिम्सिनाले नगरलाई खुल्ला दिशामुक्त बनाउँन सहयोग गर्ने सवैलाई धन्यवाद दिनु भयो ।
कार्यक्रममा जिल्ला समन्वय समिति प्रमुख तथा जिल्ला खानेपानी तथा सरसफाई स्वच्छता समन्वय समितिका अध्यष कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि सोमनाथ पोर्तेलले खुल्ला दिशा मुक्तको व्यानर तथा प्रमाण पत्र नगरका प्रमुख रोमनाथ ओलीलाई प्रदान गर्नु भयो ।

x

Check Also

ताप्लेजुङमा ४.६ रेक्टरस्केलको भुकम्प

सप्तरङ्गी एफएम दमक /३ फागुन २०७५ ताप्लेजुङ / ताप्लेजुङको कन्चनजङ्घा आसपास केन्द्रबिन्दु भएर हिजो ४.६ ...

भारतको जम्बु काश्मिरमा भीषण आतंकबादी हमला

सप्तरङ्गी एफएम / २ फागुन २०७५ ्भरतको जम्मू–कश्मीर राज्यको पुलावामा जिल्ला भएको ठूलो आतंकवादी आक्रमणमा ...

दमक ८ मा रहेको पूर्वाञ्चल मन्टेश्वरी स्कुलको आठौँ बार्षिकोत्सव सम्पन्न

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक फागुन दमक ८ मा रहेको पूर्वाञ्चल मन्टेश्वरी स्कुलले बिहिबार आफ्नो आठौ बार्षिकोत्सव ...

दमक १० सेतुमारीस्थित दुर्गा पाञ्चायन मन्दिरको सामुदायिक भवन शिलान्यास

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/ २ फागुन २०७५ दमक १० सेतुमारीस्थित दुर्गा पाञ्चायन मन्दिरमा सामुदायिक भवन शिलान्यास ...

भेरी नदीमा यात्रुबाहक बस खस्दा चार जनाको मृत्यु

   सप्तरंगी एफएम /२ फागुन २०७५ जाजरकोट – बाँकेको नेपालगञ्जबाट रुकुम पश्चिम राडीबजारतर्फ जाँदै गरेको ...