Home / ट्रेन्डिङ्ग / गौरादहमा डेंगु रोग सार्ने लार्भा नष्ट गर्ने अभियान सुरु

गौरादहमा डेंगु रोग सार्ने लार्भा नष्ट गर्ने अभियान सुरु

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/असोज २४/
झापाको गौरादह नगरपालीकामा डेंगु रोग सार्ने लार्भा नष्ट गर्ने अभियान सुरु गरिएको छ । बिषेश गरी असोज देखी मंशिर महिना सम्म देखिने डेंगुको संक्रमण एजिप एजिप्टाई जानको पोथी लामखुट्टेको टोकाई बाट हुने गरेको छ । यो लामखुट्टे जमेको सफा पानीमा मात्रै बस्ने भएकोले पसल छेउछाउमा राखेका टायर, पानीका बोतल, टिनका खाली बट्टा, एसि, फ्रिजमा जमेको पानीलाई सफाई गर्ने अभियान आज बाट सुभारम्भ गरिएको नगरपालीकाका प्रवक्ता नगेन्द्र भण्डारीले जानकारी दिनुभयो । १ नम्बर वडा कार्यालयमा आज बिहान एक कार्यक्रम गरि अभियानको सुभारम्भ गरिएको छ । नगरपालीकाका निमित्त प्रशासकिय अधिक्रित दिपक दाहालको अध्यक्षतामा कार्यक्रम गरी डेंगु सार्ने लार्भा नष्ट गर्ने अभियानको सुभारम्भ गरिएको हो ।
आज गौरादह बजारको डिपु चौक आसपारका ११ वटा पसल तथा ग्यारेजमा अभियान सञ्चालन गर्दा पाँच वटा जति ग्यारेज र पसलमा लार्भा भेटिएको गौरादह नगर स्वास्थ्य शाखाका शिनियर अहेव गोबिन्द श्रेष्ठले जानकारी दिनुभयो । भेटिएका लार्भा लाई नष्ट गरी सरसफाईको जनचेतना जगाईएको उहाँले बताउनु भयो । यो अभियान आगामी मंशिर सम्म निरन्तर रहने पनि उहाँले बताउनु भयो ।

x

Check Also

ताप्लेजुङमा ४.६ रेक्टरस्केलको भुकम्प

सप्तरङ्गी एफएम दमक /३ फागुन २०७५ ताप्लेजुङ / ताप्लेजुङको कन्चनजङ्घा आसपास केन्द्रबिन्दु भएर हिजो ४.६ ...

भारतको जम्बु काश्मिरमा भीषण आतंकबादी हमला

सप्तरङ्गी एफएम / २ फागुन २०७५ ्भरतको जम्मू–कश्मीर राज्यको पुलावामा जिल्ला भएको ठूलो आतंकवादी आक्रमणमा ...

दमक ८ मा रहेको पूर्वाञ्चल मन्टेश्वरी स्कुलको आठौँ बार्षिकोत्सव सम्पन्न

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक फागुन दमक ८ मा रहेको पूर्वाञ्चल मन्टेश्वरी स्कुलले बिहिबार आफ्नो आठौ बार्षिकोत्सव ...

दमक १० सेतुमारीस्थित दुर्गा पाञ्चायन मन्दिरको सामुदायिक भवन शिलान्यास

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/ २ फागुन २०७५ दमक १० सेतुमारीस्थित दुर्गा पाञ्चायन मन्दिरमा सामुदायिक भवन शिलान्यास ...

भेरी नदीमा यात्रुबाहक बस खस्दा चार जनाको मृत्यु

   सप्तरंगी एफएम /२ फागुन २०७५ जाजरकोट – बाँकेको नेपालगञ्जबाट रुकुम पश्चिम राडीबजारतर्फ जाँदै गरेको ...