Home / ट्रेन्डिङ्ग / वडा दसैंको पहिलो दिन आज घरघरमा वैदिक विधिपूर्वक घटस्थापना गरियो

वडा दसैंको पहिलो दिन आज घरघरमा वैदिक विधिपूर्वक घटस्थापना गरियो

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/असोज २४/
वडा दसैंको पहिलो दिन आज घरघरमा वैदिक विधिपूर्वक दियो, कलश र गणेश स्थापना गरेर घटस्थापना गरिएको छ । घर घरमा घटस्थापना गर्नुका साथै बिभिन्न ठाउँमा सामुहिक रुपमा पनि नवदुर्गा पुजा गर्नकोलागी घटस्थापना गरिएको छ । दमकका बिभिन्न दुर्गा शक्तिपिठहरुका साथै बिभिन्न ठाउँमा सामुहिक रुपमा पुजा गर्दै जमरा राखिएको छ । भट्टराई कुल वंश प्रतिष्ठान दमक ४ परिसरमा पनि आज बिहान ७ः१५ बजेको उत्तम साइतमा जमरा राखिएको प्रतिष्ठानका नगर अध्यक्ष बुद्धिशेखर भट्टराईले जानकारी दिनुभयो ।
घडी पला अनुसार उत्तम साइतमा जमरा राखेको उहाँले बताउनु भयो । जमरा राखेपछि आजै देखी दैनिक विषेश पुजा सुरु गरिएको नगर सदस्य नगेन्द्र भट्टराईले बताउनु भयो । आज सामुहिक रुपमा राखिएको जमरा फुलपातीका दिन फुलपाती बढाईं गर्दै भित्र्याएर नवमीको दिन घर घरमा लगी प्रसादिको रुपमा ग्रहण गरिने उहाँले बताउनु भयो । उता झापाको कमल गाउँपालिका ३ स्थित केराधापमा दुर्गा पुजा आयोजक मुल समारोह समितिको आयोजनामा दुर्गा भगवतिको मुर्ति प्रतिस्थापन गरेको छ ।
केराधाप युवा समुहको आयोजनामा भएको सो कार्यक्रममा घटस्थापना का दिन देखी नवमी सम्म दैनिक रुपमा दुर्गा पुजा गरीनुका साथै विभिन्न कार्यक्रम गरीने मुल समारोह समितिका प्रचारप्रसार संयोजक सुर्य प्रसाद न्यौपानेले जानकारी दिनुभयो । त्यस्तै झापाकै गौरादह नगरपालिका ८ स्थित जुरोपानिमा पनि सामुहिक दुर्गा पुजा सुरु गरिएको छ । बडादशैंको अवसरमा प्रत्येक वर्ष लगाईदै आएको दुर्गा पुजालाई यस वर्ष पनि निरन्तरता दिएको पुजा समितिका संयोजक भुमिराज राजवंशीले बताउनुभयो । अरुणोदय प्राविको प्राङगणमा मन्दिर निर्माण गरि लगाइएको दुर्गा पुजामा प्रत्येक दिन भजन किर्तन गरिने, दुर्गा चरित्र नाटक मञ्चन गरिने आयोजकले जनाएको छ ।

x

Check Also

श्रमजिवि पत्रकारको न्युनतम पारिश्रमिकको बिषयमा झापामा छलफल

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर २४/ श्रमजिवि पत्रकारहरुको न्युनतम पारिश्रमिक निर्धारण समितिको आयोजनामा आज झापाको बिर्तामोडमा अन्तत्र्रिmया ...

झापामा अन्तर्राष्ट्रिय मानव अधिकार दिवस मनाईयो

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर २४/ ७० औं विश्व मानवअधिकार दिवसको अवसरमा आज झापाको बिर्तामोडमा जिल्ला स्तरिय ...

झापको पाडाजुंगीमा स्कुलबसले ठक्कर दिँदा पैदलयात्री महिलाको मृत्यु

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर २४/ पूर्वपश्चिम राजमार्ग अन्तगर्त झापाको कमल गाँउपालिका–५ स्थित पाडाजुंगी सडक खण्डमा आज ...

स्वास्थ्य सेवामा फड्को मार्दै चुलाचुली

सप्तरंगी एफएम / २३ मंसिर २०७५  / रोमन लामिछाने चुलाचुलीस्थित स्वास्थ्य चौकीको २४ घण्टे प्रसूति ...

नेविसंघ झापाको जिल्ला अधिवेसन आगामी पुष ११ गते हुने

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर २३/ नेपाली कांगे्रसको भात्री संगठन नेपाल बिद्यार्थि संघ झापाको १३ औं जिल्ला ...