Home / ट्रेन्डिङ्ग / वडा दसैंको पहिलो दिन आज घरघरमा वैदिक विधिपूर्वक घटस्थापना गरियो

वडा दसैंको पहिलो दिन आज घरघरमा वैदिक विधिपूर्वक घटस्थापना गरियो

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/असोज २४/
वडा दसैंको पहिलो दिन आज घरघरमा वैदिक विधिपूर्वक दियो, कलश र गणेश स्थापना गरेर घटस्थापना गरिएको छ । घर घरमा घटस्थापना गर्नुका साथै बिभिन्न ठाउँमा सामुहिक रुपमा पनि नवदुर्गा पुजा गर्नकोलागी घटस्थापना गरिएको छ । दमकका बिभिन्न दुर्गा शक्तिपिठहरुका साथै बिभिन्न ठाउँमा सामुहिक रुपमा पुजा गर्दै जमरा राखिएको छ । भट्टराई कुल वंश प्रतिष्ठान दमक ४ परिसरमा पनि आज बिहान ७ः१५ बजेको उत्तम साइतमा जमरा राखिएको प्रतिष्ठानका नगर अध्यक्ष बुद्धिशेखर भट्टराईले जानकारी दिनुभयो ।
घडी पला अनुसार उत्तम साइतमा जमरा राखेको उहाँले बताउनु भयो । जमरा राखेपछि आजै देखी दैनिक विषेश पुजा सुरु गरिएको नगर सदस्य नगेन्द्र भट्टराईले बताउनु भयो । आज सामुहिक रुपमा राखिएको जमरा फुलपातीका दिन फुलपाती बढाईं गर्दै भित्र्याएर नवमीको दिन घर घरमा लगी प्रसादिको रुपमा ग्रहण गरिने उहाँले बताउनु भयो । उता झापाको कमल गाउँपालिका ३ स्थित केराधापमा दुर्गा पुजा आयोजक मुल समारोह समितिको आयोजनामा दुर्गा भगवतिको मुर्ति प्रतिस्थापन गरेको छ ।
केराधाप युवा समुहको आयोजनामा भएको सो कार्यक्रममा घटस्थापना का दिन देखी नवमी सम्म दैनिक रुपमा दुर्गा पुजा गरीनुका साथै विभिन्न कार्यक्रम गरीने मुल समारोह समितिका प्रचारप्रसार संयोजक सुर्य प्रसाद न्यौपानेले जानकारी दिनुभयो । त्यस्तै झापाकै गौरादह नगरपालिका ८ स्थित जुरोपानिमा पनि सामुहिक दुर्गा पुजा सुरु गरिएको छ । बडादशैंको अवसरमा प्रत्येक वर्ष लगाईदै आएको दुर्गा पुजालाई यस वर्ष पनि निरन्तरता दिएको पुजा समितिका संयोजक भुमिराज राजवंशीले बताउनुभयो । अरुणोदय प्राविको प्राङगणमा मन्दिर निर्माण गरि लगाइएको दुर्गा पुजामा प्रत्येक दिन भजन किर्तन गरिने, दुर्गा चरित्र नाटक मञ्चन गरिने आयोजकले जनाएको छ ।

x

Check Also

झापाको पुरानो सैनिक बजारको इतिहास र पहिचानलाई चिनाउन शुक्रबारदेखि सैनिक महोत्सव सुरु

सप्तरंगी एफएम /३ फागुन २०७५ बिर्तामोड,/ बिर्तामोड नगरपालिका वडा नम्बर १० मा रहेको झापाको पुरानो ...

ताप्लेजुङमा ४.६ रेक्टरस्केलको भुकम्प

सप्तरङ्गी एफएम दमक /३ फागुन २०७५ ताप्लेजुङ / ताप्लेजुङको कन्चनजङ्घा आसपास केन्द्रबिन्दु भएर हिजो ४.६ ...

भारतको जम्बु काश्मिरमा भीषण आतंकबादी हमला

सप्तरङ्गी एफएम / २ फागुन २०७५ ्भरतको जम्मू–कश्मीर राज्यको पुलावामा जिल्ला भएको ठूलो आतंकवादी आक्रमणमा ...

दमक ८ मा रहेको पूर्वाञ्चल मन्टेश्वरी स्कुलको आठौँ बार्षिकोत्सव सम्पन्न

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक फागुन दमक ८ मा रहेको पूर्वाञ्चल मन्टेश्वरी स्कुलले बिहिबार आफ्नो आठौ बार्षिकोत्सव ...

दमक १० सेतुमारीस्थित दुर्गा पाञ्चायन मन्दिरको सामुदायिक भवन शिलान्यास

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/ २ फागुन २०७५ दमक १० सेतुमारीस्थित दुर्गा पाञ्चायन मन्दिरमा सामुदायिक भवन शिलान्यास ...