Home / ताजा समाचार / ग्वाल्डुब्बा बजार नयाँ ठाउँमा स्थानान्तरण: डीपीआर बनाए सहयोग गर्ने मन्त्रि कार्कीको आस्वासन

ग्वाल्डुब्बा बजार नयाँ ठाउँमा स्थानान्तरण: डीपीआर बनाए सहयोग गर्ने मन्त्रि कार्कीको आस्वासन

सप्तरंगी एफएम /  युबराज रेग्मी , ग्वाल्डुब्बा / ४ कार्तिक २०७५

गौरादह नगरपालिकाको प्राचीन बजार ग्वाल्डुब्बा साबिक स्थानबाट १००मिटर पुर्ब सरेको छ ।

नयाँ बजारको आज  एक कार्यक्रमलाईको बीच आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्री हिक्मत कार्कीले उदघाटन गर्नुभयो l कार्यक्रमलाइ सम्बोधन गर्दै मन्त्री कार्कीले ग्वाल्डुबा बजार सुबिधा सम्पन्न गर्न बिस्तृत परियोजना प्रतिबेदन (DPR) तयार गरि अघि बढे प्रदेस सरकारबाट आबस्यक सहयोग हुने आस्वासन समेत दिनुभयो  ।

 

नया बजारमा हाल ३ वटा ब्लकमा जम्मा ३० वटा टहरा निर्माण गरिदैछ ,बजार स्थलमा आवस्यक पर्ने बिजुली , खानेपानी, सार्बजनिक सौचालय निर्माण गर्न टेन्डर कार्य सम्पन्न भएको छ, बजार स्थल जाने बाटोमा उच्चस्तरिय ग्राभेल गरिने साथै बजार स्थलमा थप ६० कोठे टहरा निर्माण गरिने र बजार वरपर रिङरोड बनाइने योजना रहेको र  यसका लागि सहरीबिकास मन्त्रालयसग सहजिकरण गरिने साथै आगामी दिनमा नगरपालिकाबाट प्राप्त हुने बजेटबाट पनि पुर्बाधार निर्माण गर्दै लगिने वडा नामबर ४ का  वडाध्यक्ष बलराम खरेलले बताउनुभयो  ।

राजकुमार अधिकारिको सभापतित्वमा सन्चालन भएको कार्यक्रममा प्रमुख अतिथी  मन्त्री हिक्मत कार्की , बिसिस्ठ अतिथीहरु नगर प्रमुख रोहित कुमार साह , उप प्रमुख गिता भेट्वाल ,गौरिगन्ज पालिका उपाध्यक्ष दिपेन्द्र थापा , अतिथीहरु वडा अध्यक्ष बलराम खरेल , वडा न ९ का वडा अध्यक्ष सिताराम भट्टराई , गौरादह बाणिज्य संघ अध्यक्ष जीवन राई , नेकपा गौरादह नगर अध्यक्ष मित्रदेब काफ्ले, प्रगती मा बि का प्र अ मान बहादुर घिमिरे लगायत स्थानीयको उपस्थिती रहेको थियो ।

आजै  उद्घाटन गरिएको बजारमा दसै मेला समेत लागेको थियो मेलामा  स्थानिय सस्कृति झल्किने सन्थाल नृत्य सहितको प्रस्तुति रहेको  र मेला र नया बजार हेर्न गौरादह नगर वरपर बाट करिब ३५०० को  संख्यामा स्थानिय बासिन्दाहरुको उपस्थिती रहेको वडाध्यक्ष खरेलले बताउनुभयो  ।

x

Check Also

यातायात मजदुरद्वारा दमक ट्राफिकलाई दराज हस्तान्तरण

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/कात्तिक २८/ नेपाल यातायात मजदुर संघ हलुका सवारी चालक दमक नगर समितिले इलाका ...

झापाको कमल गाँउपालिका ५ चाँजुमा आगलागी हुँदा ३ लाख बढिको क्षती

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/कात्तिक २५/ झापाको कमल गाँउपालिका वडा नम्बर ५ स्थित चाँजुका तिलक बहादुर जोगीको ...

मोरङ कानेपोखरी –५, स्थित भौसाबारीमा आफ्नै दुई छोरी बलात्कार गरेको अभियोगमा बाबु पक्राउ

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/कात्तिक २५/ मोरङ कानेपोखरी –५, स्थित भौसाबारीमा ३९ बर्षिय बाबुले आफ्नै दुई छोरीलाई ...

झापा, मोरङ र सुनसरी जिल्लामा आज भएका छुट्टा/छुट्टै दुर्घटनामा परि ३ जनाको मृत्यु

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/कात्तिक २५/ झापा, मोरङ र सुनसरी जिल्लामा आज भएका छुट्टा÷छुट्टै दुर्घटनामा परि ३ ...

पार्टी एकिकरणले पुर्णता नपाउँदा असन्तुष्टी आउन थाल्यो : झलनाथ खनाल

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/कात्तिक २५/ पार्टी एकिकरणले पुर्णता नपाएकोले पार्टी भित्र असन्तुष्टता आउन थालेको पूर्व प्रधानमन्त्री ...