Home / ट्रेन्डिङ्ग / महिला विभेदसम्बन्धी अभियान शसक्त बनाउनु पर्नेमा प्रदेश २ का मुख्यमन्त्री लालबाबु राउतको जोड

महिला विभेदसम्बन्धी अभियान शसक्त बनाउनु पर्नेमा प्रदेश २ का मुख्यमन्त्री लालबाबु राउतको जोड

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर १/
प्रदेश नम्बर २ का मुख्य मन्त्री लालबाबु राउतले महिला विभेदसम्बन्धी अभियान प्रदेश नम्बर १ मा पनि शसक्त बनाउनु पर्ने मा जोड दिनु भएको छ । आज झापामा मुश्लिम उत्थान तथा सम्मान कार्यक्रममा बोल्दै मन्त्री राउतले वेटी पढाऊ, वेटी बचाऊ अभियान प्रदेश नम्बर १ को पिछाडिएका मुश्लिम समूदायमा पनि आवश्यक भएकोले स्थानीय सरकारले प्राथमिकता दिनु पर्ने बताउनु भयो ।
मन्त्रि राउतले प्रदेश नम्बर २ मा प्रहरी भर्नामा ५० प्रतिशत महिला अनिवार्य, हरेक क्षेत्रमा आरक्षण कोटा जस्ता कुराले महिला र पिछाडिएका समूदायमा फलदायी कार्य भएको बताउनु भयो । उहाँले मुश्लिम समूदाय पछाडि पर्नुमा राज्य र स्वयम् समुदायको पनि जिम्मेवारी भएको बताउनु भयो । मन्त्रि राउतले भोटको पछि नभई आफूहरु माथि उठ्न लाग्न मुश्लिम समूदायलाई आग्रह समेत गर्नु भयो ।
कार्यक्रममा नेपाल संघीय समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष तथा पूर्व गृहराज्य मन्त्रि रिजवान अन्सारीले समृद्ध देश निर्माणका लागि एकता अनिवार्य भएकोले सवैको अधिकार संविधान सुनिश्चित गर्नु पर्ने बताउनु भयो । उहाँले संवैधानिक अधिकार प्राप्त नभएसम्म देशमा दिर्घकालिन शान्ति र सुव्यवस्था नआउने समेत दावी गर्नु भयो । मुश्लिम समाज झापाको आयोजनामा भएको कार्यक्रममा पूर्व महिला बालबालिका समाज कल्याण राज्य मन्त्रि जाकिर हुसेन, प्रदेश १ का प्रदेश सभा सदस्य हिराकुमार थापा, ताहिर अली अन्सारी लगायतले बोल्नु भएको थियो ।

x

Check Also

ताप्लेजुङमा ४.६ रेक्टरस्केलको भुकम्प

सप्तरङ्गी एफएम दमक /३ फागुन २०७५ ताप्लेजुङ / ताप्लेजुङको कन्चनजङ्घा आसपास केन्द्रबिन्दु भएर हिजो ४.६ ...

भारतको जम्बु काश्मिरमा भीषण आतंकबादी हमला

सप्तरङ्गी एफएम / २ फागुन २०७५ ्भरतको जम्मू–कश्मीर राज्यको पुलावामा जिल्ला भएको ठूलो आतंकवादी आक्रमणमा ...

दमक ८ मा रहेको पूर्वाञ्चल मन्टेश्वरी स्कुलको आठौँ बार्षिकोत्सव सम्पन्न

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक फागुन दमक ८ मा रहेको पूर्वाञ्चल मन्टेश्वरी स्कुलले बिहिबार आफ्नो आठौ बार्षिकोत्सव ...

दमक १० सेतुमारीस्थित दुर्गा पाञ्चायन मन्दिरको सामुदायिक भवन शिलान्यास

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/ २ फागुन २०७५ दमक १० सेतुमारीस्थित दुर्गा पाञ्चायन मन्दिरमा सामुदायिक भवन शिलान्यास ...

भेरी नदीमा यात्रुबाहक बस खस्दा चार जनाको मृत्यु

   सप्तरंगी एफएम /२ फागुन २०७५ जाजरकोट – बाँकेको नेपालगञ्जबाट रुकुम पश्चिम राडीबजारतर्फ जाँदै गरेको ...