Home / ट्रेन्डिङ्ग / भट्टराई क्लिनिक दमकमा प्रसुति तथा स्त्री रोग बिशेषज्ञको सेवा सुरु

भट्टराई क्लिनिक दमकमा प्रसुति तथा स्त्री रोग बिशेषज्ञको सेवा सुरु

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/मंशिर २०/
दमक ६ नगरपालीका अगाडी रहेको भट्टराई क्लिनिकले बिशेषज्ञ चिकित्सकबाट सेवा दिन सुरु गरेको छ । दमककै पुरानो औषधि क्लिनिको रुपमा परिचिति भट्टराई क्लिनिकले प्रसुति तथा स्त्री रोग बिशेषज्ञ चिकित्सकबाट दैनिक सेवा दिन सुरु गरेको हो । बिक्रम संबत २०४० साल देखी सोहि ठाउँमा रहेर यस क्षेत्रका नागरिकाहरुको स्वास्थ्यमा सेवा दिँदै आएको क्लिनिकले सुरुवाति चरण देखीनै बिभिन्न बिशेषज्ञ चिकित्सकहरु राखेर सेवा दिँदै आएको थियो । पछिल्लो समय अन्य बिभिन्न स्वास्थ्य संस्थाको स्थापना पछि सामान्य बिरामी जाँच र औषधि बिक्रि गर्दै आएको क्लिनकमा बिरामीहरुको माग अनुसार बिशेषज्ञ चिकित्सक सहितिको सुबिधा पुनः थप गरिएको क्लिनिकका सञ्चालक तथा जनस्वास्थ्य निरिक्षकको रुपमा सरकारी सेवा समेत दिई सक्नु भएका बुद्धिशेखर भट्टराईले जानकारी दिनुभयो ।
बिगत केहि समय देखी बिशेषज्ञ सेवा बन्द गरिएकोमा नागरिकमा मागलाई ध्यानमा राखेर हाल आम्दा अस्पतालमा कार्यरत प्रसुति तथा स्त्री रोग बिशेषज्ञ डाक्टर पविना कट्टेलको सेवा दैनिक रुपमा राखिएको उहाँले बताउनु भयो ।
क्लिनिकमा दैनिक बिरामी जाँच, पाठेघर सम्बन्धि जाँच, गर्भवति जाँच, सुत्केरी जाँच तथा पाठेघर सम्बन्धि रोगको जाँच साथै स्त्री रोग सम्बन्धि सम्पुर्ण उपचार गरिने छ । त्यसैगरी स्वास्थ्य सेवा विभाग अनुमति प्राप्त संस्था भएकोले परिवार स्वास्थ्य संबन्धि सम्पुर्ण सेवा दिईने र तालिम प्राप्त अनमी तिलमायाँ भट्टराई बाट परिवार नियोजन सम्बन्धि अस्थायी साधन आई.यु.सि.डि. लगाउने व्यवस्था पनि रहेको उहाँले जानकारी दिनुभयो । त्यसैगरी ९ हप्ता सम्मको गर्भ पतन गराउने सेवा पनि रहेको सञ्चालक बुद्धिशेखरले जानकारी दिनुभयो ।

x

Check Also

उत्कृष्ट भुटानी गितकारको खोजी प्रतियोगिता गरिँदै

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/पुष २९/विश्वभरी रहेका नेपाली भाषी भुटानी गितकारहरुको खोजीको लागी कर्यक्रम हुने भएको छ ...

ईलामको चुलाचुलीमा सेनेटरी प्याड निर्माण तथा उद्घोषण तालिम सुरु

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/ पुष २९ ,२०७५ झापाको कमल गाउँपालीकामा रहेको उद्यमशिल महिला जागरण केन्द्रको आयोजनामा र ...

खानेपानी तथा सरसफाई उपभोक्ता संस्था दमकको कार्य समितिमा कांग्रेस नेतृत्वको बहुमत , यसअघि पटक पटक नेतृत्व गरेको नेकपाको लज्जास्पद हार

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/पुष २९/दमकमा सम्पन्न दमक खानेपानी तथा सरसफाई उपभोक्ता संस्थाको निर्वाचनमा नेपाली कांग्रेससहितको लोकतान्त्रिक ...

निर्मला पन्तको बलात्कार र हत्याको टाटो हेर्न दमकमा भ्यु टावर बनाउन लागेको भन्दै प्रधानमन्त्रीलाई कांग्रेस नेता मिनेन्द्र रिजालको व्यंग्य

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/पुष २९/नेपाली कांग्रेसका नेता एवं पूर्व मन्त्री मिनेन्द्र रिजालले निर्मला बलात्कार र हत्याको ...

मंगलमयको ४७ औ बार्षिकोत्सव तथा अभिभावक दिवस सम्पन्न

सप्तरंगी एफएम दमक, २७ पुस २०७५ झापाको कमल गाँउपालिका ५ स्थित मंगलमय माध्यमिक विद्यालयले आज ...