Home / ट्रेन्डिङ्ग / उर्लाबारीका वडाध्यक्षले बिक्री गरे अनुदानको बीउ, किसान भन्छन्– पैसा कहाँ गयो ?

उर्लाबारीका वडाध्यक्षले बिक्री गरे अनुदानको बीउ, किसान भन्छन्– पैसा कहाँ गयो ?


सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/माघ १/

उर्लाबारी नगरपालिकाले वडा नं.८ र ९ का लागि दिएको अनुदानको मकैको वीउमा सोही वडाका वडाध्यक्षहरूले गिद्धे नजर लगाएको खुलासा भएको छ ।  वडाध्यक्षद्वय कुलबहादुर कार्की र बमबहादुर फ्याकले कृषि प्राविधिकसँग मिलेर प्रति पोका सय रुपियाँ लिएर अनुदानको बीउ बिक्री गरेको केही किसानले गुनासो गरेपछि यस्तो खुलासा भएको हो ।

उर्लाबारी नगरपालिकाले वडा नं.८ र ९ का लागि दिएको अनुदानको मकैको वीउमा सोही वडाका वडाध्यक्षहरूले गिद्धे नजर लगाएको खुलासा भएको छ ।  वडाध्यक्षद्वय कुलबहादुर कार्की र बमबहादुर फ्याकले कृषि प्राविधिकसँग मिलेर प्रति पोका सय रुपियाँ लिएर अनुदानको बीउ बिक्री गरेको केही किसानले गुनासो गरेपछि यस्तो खुलासा भएको हो ।

पुस २९ गते प्रकाश कन्दङ्वा, मानबहादुर कार्की र तिल बिक्रम चिमोरिया लगायतका किसानले अनुदानको बीउ किसानसँग पैसा लिएर दिएको भन्दै नगर प्रमुख खड्गबहादुर फागोलाई जानकारी गराएका छन् । ३० जना किसानले हस्ताक्षर गरी नगर प्रमुख फागोलाई दिएको निवेदनमा अनुदानको मकैको बीउ वडा नं. ८ र ९ का वडाध्यक्ष कुलबहादुर कार्की र बमबहादुर फ्याकले नगदी रसिद नदिई १ सय रुपियाँ लिएर बिक्री गरेको उल्लेख छ ।

यता नगर प्रमुख फागोले भने किसानको निवेदनका विषयमा केही खुलाउन चाहेनन् । उनले भने–हामीले वडा नं ८ लाई कृषि उत्पादनका लागि मकैको बीउ वितरण र वडा नं. ९ लाई उन्नत जातको मकैको बीउ वितरण कार्यक्रम अन्तरगत ३-३ लाख रुपियाँ विनियोजन गरेका हौं । यो अनुदान रकम हो । अनुदान रकमबाट खरिद गरेको बीउ किसानलाई नि:शुल्क वाढ्नुपर्छ ।  वडा कार्यालयले कुनै पनि अवस्थामा बिक्री गर्न पाउने कानूनी ब्यवस्था छैन् ।

तर किसानहरूले भने कृषि प्राविधिकको मिलेमतोमा अनुदानको मकैको बीउ बिक्री गरेको दाबी गरेका छन् । किसान प्रकाश कन्दङ्वाले भने–प्रत्येक किसानसँग सय रुपियाँ उठाइएको छ । पैसा कहाँ गयो हामीले खोजि गर्न पाउने कि नपाउने ?

x

Check Also

झापाको पुरानो सैनिक बजारको इतिहास र पहिचानलाई चिनाउन शुक्रबारदेखि सैनिक महोत्सव सुरु

सप्तरंगी एफएम /३ फागुन २०७५ बिर्तामोड,/ बिर्तामोड नगरपालिका वडा नम्बर १० मा रहेको झापाको पुरानो ...

ताप्लेजुङमा ४.६ रेक्टरस्केलको भुकम्प

सप्तरङ्गी एफएम दमक /३ फागुन २०७५ ताप्लेजुङ / ताप्लेजुङको कन्चनजङ्घा आसपास केन्द्रबिन्दु भएर हिजो ४.६ ...

भारतको जम्बु काश्मिरमा भीषण आतंकबादी हमला

सप्तरङ्गी एफएम / २ फागुन २०७५ ्भरतको जम्मू–कश्मीर राज्यको पुलावामा जिल्ला भएको ठूलो आतंकवादी आक्रमणमा ...

दमक ८ मा रहेको पूर्वाञ्चल मन्टेश्वरी स्कुलको आठौँ बार्षिकोत्सव सम्पन्न

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक फागुन दमक ८ मा रहेको पूर्वाञ्चल मन्टेश्वरी स्कुलले बिहिबार आफ्नो आठौ बार्षिकोत्सव ...

दमक १० सेतुमारीस्थित दुर्गा पाञ्चायन मन्दिरको सामुदायिक भवन शिलान्यास

सप्तरङ्गी एफ.एम. दमक/ २ फागुन २०७५ दमक १० सेतुमारीस्थित दुर्गा पाञ्चायन मन्दिरमा सामुदायिक भवन शिलान्यास ...